Ziema ir laiks, lai kavētos atmiņās par jaukajiem pagājušā gada ceļojumiem, kā arī laiks, lai sapņotu par nākošajiem…
Vienmēr dodoties tuvākos vai tālākos ceļojumos, man patīk izveidot aptuveno ceļojuma maršrutu. Protams, tas neizslēdz atkāpšanos no plānotā, jo ceļojumos reizēm dodamies ar auto, kas piešķir brīvību, iespēju apstāties vietās, kur vēlies, uzkavēties ilgāk vietās, kas patīk.
Protams, mūsdienās viss ir atrodams interneta dzīlēs, tomēr informācijas apjomā var apjukt, tāpēc man izstrādājusies sistēma, kas man palīdz izveidot daudzveidīgu ceļojuma maršrutu. Esmu ģeogrāfe un šis process man sagādā daudz prieka, jo šādā veidā var uzzināt ļoti daudz.
1. Es nekad informācijas vākšanu nesāku ar oficiālajiem tūrisma portāliem. Tā vietā izvēlos Instagram un piesekoju atslēgvārdiem, kas attiecas uz konkrēto reģionu, valsti, dabas objektu utt. Skaistākos, interesantākos objektus pievienoju savam vēlmju sarakstam.
2. Pēdējā laikā ļoti daudz skaistu, ainavisku vietu atrodu dažādu valstu kāzu fotogrāfu portālos, mājaslapās, blogos. (Piemēram, https://mywed.com/en/photographers/)
3. Mēģinu atrast mākslas un dokumentālās filmas par konkrēto teritoriju.
4. Iedvesmu meklēju arī citu ceļotāju, tūrisma firmu mājaslapās, blogos.
5. Visbeidzot apmeklēju konkrētu objektu mājaslapas, valstu oficiālos tūrisma portālus.
Apkopojot šos resursus, es izveidoju sarakstu ar objektiem, kas būtu jāredz. Es neesmu cilvēks, kas varētu nogulēt nedēļu pludmalē, tāpēc maršrutā dažādībai iekļauju gan ievērojamus kultūrvēsturiskus objektus, gan dabas objektus, gan tādus, kuros var ļauties laiskai atpūtai, tādus, kas ir must-see objekti un tādi, kuros tūristu nav tik daudz. Rezultātā izveidoju karti ar objektiem un rēķinu, cik laika nepieciešams, kur nepieciešama nakšņošana utt.
Tāda ir mana formula.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!